Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sinüzit Hakkında
Smile 
Merhabalar değerli hocalarım ve arkadaşlar ben bi kaç konuda görüşünüzü alıcam.Öncelikle tremor (el titremesi) hastalığım vardı bunun için doktor nolur nolmaz bir MR'a gir dedi girdim 2 gün sonrada raporumu almaya gittim.Raporda maksiller sinüste retansiyon kisti vb yazıyordu raporu aldıktan 3 gün sonra direk KBB için bir devlet hastahanesine gittim doktor şikayetlerimi sordu şunlardı :
- Hafif bir grip,soğuk algınlığı çökmüş gibi halsiz ve hasta hissediyorum 2 gündür dedim onun dışında yaklaşık 2 aydır bir şeye alerjim olmalı ki sürekli ardı ardına hapşuruyor ve ağzımın üst tarafı kulaklarıma kadar vuran fakat dilim dışında kaşıyamadığım geçici bir kaşıntı giriyordu.

doktor alerjik rinit tanısı koydu tabiiki üstüne de raporuma baktı beyinde bişey yok sinüslerde kist olduğunu duyunca hemen burnuma ucunda kamera olan uzun bir aygıtı sokup inceledi, sinüzit ve alerjik rinitin var dedi.Bir kaç ilaç yazdı onlarıda buraya yazıyorum :
Suprax,cirrus,illiadin,nazofix
2 si rinit için diğerleride sinüzit için olduğunu sandığım 2 damla 2 ilaç verdi
cirrüs sabah akşam suprax ta 1 kez günlük iç dedi fakat sanıyorsam 10 tane 400 mg lık suprax tan 1 kutu daha alıcağımı tekrardan almamı ve 20 gün sonra kontrole gelmemi söyledi.illiadin 5 gün boyunca günde 3 defa 2 fıs kullanmam gerektiğini diğeri olan nazofix sürekli kullanıcaktım 2 ay mı ne

3 gündür kullanıyorum bunları (bugün 22.09.2013) göz ağrım var diş ağrımla çürük dişim yüzünden sinüzit olduğumu sanıyorum.

neyse sorunuma geleyim kullandığım illiadin adlı burun damlasının burnu açtığı şüphesiz doğru bağımlılık yapmaması için 5 gün kullanmam gerektiğini de biliyorum fakat neden bu burnuma sıktıktan sonra ki 2-3 saat sonra saatlerce süren pis bi koku ve afedersiniz burnumu temizlemek için sümkürdüğümde gelen lanet pis koku.burnumu iyice yıkıyorum yine aynı koku geliyor etrafımdakiler rahatsız olmuyor değiller bunun için bir önerisi olan ve kullanıpta bu kokuyu duyanlar varmı.uzun yazıp kafanızı doldurdum ama yardımcı olursanız çok teşekkür ederim herkese sağlıklı günler
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Sinüzit Hakkında - Yazar: Volkan - 22-09-2013, Saat:02:41 AM
RE: Sinüzit Hakkında - Yazar: Dr. İrfan - 22-09-2013, Saat:07:23 PM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi