Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekonder Atrofik Rinit
Sayın hocam, 45 yaşında 2çocuklu bir erkeğim.yaklaşık 4 yıl önce konka ameliyatı oldum. Olmaz olaydım. Sinüzitten %90 oranında kurtuldum fakat o zamandan beri hayatım altüst oldu.uyku problemleri, psikiatrik problemler, yorgunluk, sürekli baş ağrısı, baş dönmesi, günboyu kafam kazan gibi oluyor, doğru dürüst birşey düşünemiyorum.hayatımı çok zor idame ettiriyorum. tüm branşlardaki doktorlara gittim, bir sürü depresyon ilacı kullandım ama hiç faydaları olmadı. Enson olarak sekonder atrofik rinit teşhisi kondu. Burnumdan gelen hiçbir kötü koku yok. Çekilen tomografilerde burnum temiz ve düzgün görünüyor. Yukarda saydığım sıkıntılarımın nedeni bundanmıdır. Bunun bir çaresi var mıdır?.Buradaki doktorların bazıları bunu hiç farkedemediler, bazılarına da hatırlatınca fark ettiler fakat bir çare öneremediler, bazılarıda ameliyat olmayacaktın dediler. Sizin tavsiyenizleriniz nedir.Kırşehirde ikamet ediyorum.Çok Tşk ederim.
Ara
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Sizi muayene etmeden ve tetkiklerinizi görmeden maalesef bir yorum yapmam mümkün değil. Psikolojik problemler var bu kesin. Sinüzitiniz düzeldi ise niye başınız ağrıyor, bu da mı psikolojik bakmak gerek. Burun etleriniz tamamen alındı ise burunda kuruluk, kabuklanma ve geniz akıntısı olabilir ama sizin uyku düzeninizi bozmaması gerekir. Tekrar hekiminize ısrarla tam teşhis ve/veya teşhislerinizi sorunuz. Bir kişide bir tek hastalık olacak diye bir kural yok belki birden fazla rahatsızlığınız vardır.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara
Sayın Hocam, erken cevabınız için çok teşekkür ederim. Belki ben yanlış izah ettim. Baş ağrısı değil de sürekli kafam kazan gibi oluyor. Ameliyattan önce hasbel kader kitap yazıyordum, şimdi kalem bile oynatamıyorum.En büyük sıkıntım bu. Birşey hatırlayabilmek için sürekli kafamı yokluyorum, unuttuğum birşey var mı diye. Arada sırada baş dönmelerim de oluyor.O sırada sanki beynimde şimşek çakıyor gibi oluyor.Ayrıca sabah kalktığımda da gözlerimde toz varmış gibi ve biraz da yanma oluyor. Göz doktorları gözlerinde birşey yok diyor. Sağ ve Sol burun etleri küçültüldü.Evet burnumda kuruluk ve hafif kanlı kabuklanma oluyor.Geniz akıntısı ve koku yok.Cevabınızdan anladığım kadarıyla bu durum psikolojik sorunlara sebep olabilir. Buradaki doktorlar maalesef bir çözüm bulmadılar.Sanki bu konuda pek bilgileri yok gibi. Ben de onlara gitmeye utanıyorum artık.Keşke ameliyat olmasaydım.Ama ozaman da sinizütten yılmıştım.Sık sık antibiyotik, antihistaminik, sprey almak zorunda kalıyordum.Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. Çok teşekkür ederim.
Ara
Rica ederim, acil şifalar.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi