Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
alerjik rinit..salgı
iyi günler dlliyorum...
İrfan bey forumdaki herkez gibi uzun zamandır alerjik rinitle karşıkarşıyayım...iğne tedavisi ilaç tedavisi dahil hepsini uzun zamandır uyguluyorum...efendim ben geceleri uykuya daldıgım anda 5 saatlik periyotlarla ağzımda sarı kokulu bir salgı oluşmakta ve inanılmaz rahatsız etmekte vücudumu ..( uzun zamandır devam etmekte)..uyku düzenim yok meslegımdan dolayı cok zorlanıyorum . bogazımda sürekli şiş halinde bilmyorum acaba sürekli salgıyı bogazımdan atmak için ugrastıgımdan dolayımı..

yardımcı olursanız sevinirim.

saygılar
Ara
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Rahatsızlığınız sadece alerji değil özellikle reflü veya sinüzitten olabilir. Bu açıdan muayene olmanızı öneririm.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara
Merhaba İrfan Bey, ben de sinüzit hastasıyım alerjik rinit de var.. geçen yıl sinüzit ameliyatı oldum. Başağrısı şikayetlerimde beklediğim ölçüde bir azalma olmadı. Çok üstüne gitmedim ama geçen yıl ameliyat olmadan önce koku alamama ve sürekli burun tıkanıklığı nedeniyle doktora gittiğimde ameliyat önermişti. Ameliyat oldum şimdi yine aynı sıkıntıları yaşıyorum. Doktorum artık ne diyosanız ismine burnumdaki bişiler çok hassasmış şişme yapıyomuş ve tıkanıklığa sebep oluyomuş.. Bi ara da nemlendirici vermişti.. Şikayetlerimin azalmadığını söylediğimde sinüzitin çok kolay tekrar edebildiğini söyledi. Dikkat ediyorum ama hakkaten sosyal hayattan tamamen uzak olmak gerek tüm hassasiyetleri gözönünde bulundurunca.. rüzgar, koku, nem dengesi vs.. Üstelik Antalyada yaşıyorum ben son 2 aydır Sad Burada nemin fazla olmadığı gün yok.. Papatya buğusu biraz rahatlatıyor.. Ama koku alma duyum yok artık... Burnum da hergün tıkalı... Eskiden sudafed rahatlatıyo ve koku alabiliyodum içtiğim zamanlar... artık o da yok Sad Doktora gidicem ama işim dolayısıyla bu aralar gidemiyorum. Bi öneriniz var mı koku ve tıkanıklık konusunda??
Ara
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Koku hücrelerine hava ulaşmadığı için koku alamıyorsunuz muhtemelen. Burun tıkanıklığı önemli sebep burada tabii. KBB uzmanının muayene sonrası sizi değerlendirmesi gerekir. Muayene olduğunuz hekime kortizonlu burun spreyi önerip önermeyeceğini sorunuz lütfen.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi