Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sinüzitle Birlikte Gelen Öksürük
Merhabalar,

Yaklaşık 1.5 aydır geniz akıntısıyla birlikte olan kuru bir öksürüğüm var. Ayrıca burnum çok kuru. Tedavi sürecini kısaca anlatayım;

Öksürük burun tıkanıklığı ile başladı, 1 kutu antibiyotik kullandım ve çok bir faydasını göremedim. Ardından KBB'ye başvurdum Desmond ve Nasonex verildi. Bunları kullandım yine çok bir faydasını göremedim. Ardından 2 kutu Klacid bitirdim bu sırada Telfast ve çeşitli öksürük şurupları kullandım. Bunlar öksürüğümü belli bir seviyede tuttu ancak hiçbir zaman tam olarak geçmedi. 2 hafta önce başka bir KBB uzmanına gittiğimde 2 pamuğa uyuşturan ve yakan bir madde sürüp burnumun içine yerleştirdi ve bir süre bekletti. Bu durum 3-4 gün boyunca hiç önden akmayan hep arkaya akan burnumun önden akmasını sağladı ve öksürüğüm 3-4 günlüğüne geçti. O madde burnumun içinde yara oluşturduğu ve tıkadığı için Iliadin ve Nasonex kullandım birkaç kez. Bugüne geldiğimizde burnum yine kurudu tıkanıklık yok denecek kadar az ama bu Allahın cezası kuru balgamsız öksürük yine var ve geniz akıntısı da öyle.. Ne yapmamı önerirsiniz?

Bu arada ekleyeyim, göğüs hastalıklarına da gittim akciğerlerimde hiçbir sıkıntı olmadığı ortaya çıktı ama öksürüğü kesmek için doktor pulmicort verdi bunu da kullanmamı söyledi. Onun da bir faydasını göremedim..
Ara
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Anlattıklarınızdan "reaktif havayolu" hastalığı olabileceğini düşünüyorum. Hekiminize bu konuda danışmanızı öneririm.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi