Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sinüzitle ilgili
Hocam merhaba yaklaşık 20 gündür günün belli saatlerindeara sonra gözün sağ tarafına ağrı geliyor 2-3 saniyelik sonra bitiyor bu bazen sağ göze bazen sol gözde aynı durum oluyor ama ikisine aynı anda gelmiyor hocam.sonra son 1 haftadır bu sefer burun bölgesine ağrı gelmeye başladı ve burundaki ağrı geçtikten sonra bu sefer ağrı sağ ve sol kaşın sadece birine ağrı oluyor yani hocam ağrılar aynı anda olmuyor bir taraf geçince diğer tarafta başlıyor doktora gittim kulak burun boğaza 3 tane ilac verdi bunlar
DOLORİN İLAÇ Günde 3 defa
CEFBİRPLUS Günde 2 defa
birde burun spreyi
Nazal sprey

Şimdi hocam
bu ilaçlardan 2 gündür kullanıyom faydasını göremedim ama devam etmem gerekirmi birde korkuyom hoca bu ilaclardan bi yan etkisi olup gözüme zarar flan verirmi diye içimde korku yaratıyor şimdi hocam bendeki bu rahatsızlık sinüzit diyorlar ama başka bir problem hastalık olabilirmi yardımcı olun lütfen hocam ne yapmam gerek
Ara
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Tipik sinüzit ağrı şekli değil. Sinir uçlarında bir problem olabilir. Diş probleminiz var mı, yakında diş tedavisi oldunuz mu?
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara
Yakın zamanda diş tedavisi olmadım ama hocam 1 sene önce diş doktoruna gittiğimde bir kaç dolgu yaptı
yaptığı o yerlerden bazen hafif ağrılar geliyor geçiyor uzun sürmüyor ama bu her zaman gelmiyor diş ağrısı ayda bir ve iki ayda bir geliyordu ama son günlerde herhangi bir şey yiyince yapılan dolgu yerlerde dişi acıtıyor.BİRDE hocam tomografi çektirdim film sonuçları çıkmış internetten baktımda daha doktora gitmedim gitmeden radyoloji sonuçlarını yazayım.

TETKİK
BT.PARANAZAL SİNÜS

Teknik; Yüz ve ön sinüslerinin koronal düzlemde 3mm kesit kalınlığında çekilen BT Tetkikinde
Her iki maksiller sinüs tabanında yumuşak doku imajları mevcuttur
Her iki tarafta frontal sinüslerin etmoid hücrelerin ve sfeoid sinisün havalanmaları doğaldır.
Her iki tarafta osteomeatal birim açıktır
Nazal septum sağa deviyedir.Nazal Konkalar normal görünümdedir.

BT.BEYİN

Teknik IVKM verilmeden 5mm kesit kalınlığında aksial planda yapılan Bt Tetkikinde
Bulgular
Posterior fossa yapıları izlenebilen oranda normaldır.
III.IV Ventrikül orta hatta, normal genişliktedir.Bazal sisternalar açıktır.
Biletaral bazal ganglionlar talamus ve sentrum semiovale normal izlenmektedir.
Lateral ventriküller asimetrik görünümdedir.
Serabral Sulkuslar hafif derinleşmiştir. (minimal atrofi)
Ara
Ben diş sinirlerinin uyarılması diye düşünüyorum, sinir ucu iltihapları ile ilgilenen bir diş hekimine danışmanızı öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara
Hocam doktora gittim kulak burun boğaza sizin söledinizi destekledi görün dedi olabilir dedi.Şimdi dişciden randevu aldım hayırlısıyla hocam muane olcaz bakalım. son olarak birde hoca kulak burun boğazın yazdığı ilacların etkisini görmedim gerçi ama birini kullanmak istemiyom dolorin adlı ilac yarı kaldı o ağrıyı artırıyor gibi geldi onu bıraksam diğer yazdı ilaçdan az kaldı CEFBİRPLUS onunla devam etsem bı sıkıntı olurmu.Her şey için teşekkürler başkada sorum olmayacak kolay gelsin size insanların sağlığını hiç bir karşılık beklemeden gönüllücene yardımcı oluyorsunuz hocam iyi günler
Ara
Maalesef internet ortamında ilaç önermek hem etik hem de kanuni değildir. İlacı ancak hastayı gören hekim önerebilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi