Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sinüzit
İyi günler hocam

Benim 3.5 yaşında bir oğlum var şimdiye kadar 3-4 kere sinüzit teşhisi konuldu ve antibiyotik tedavisi verildi.En son 31/12/2007 tarihinde doktora başvurduk o ana kadar oğlum yaklaşık 10 gün boyunca öksürük ve burun tıkanıklığı vardı şidettli olmamakla birlikte.Fakat 30 aralık gecesi cok şiddetli öksürük ve burun tıkanıklığı olduğu için doktora gittik bize 10 gün boyunca augmentin verdi onu kullanıyoruz şimdi daha iyi ne burun trıkanıklığı var nede öksürük geceleri de cok rahat yatıyor.Benim sorum hocam bu tekrarlayan bir hastalık mı bunu ciddiye almalımıyım.Nasıl bir yol izlemeliyim bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim...

Teşekkür ederim....

İyi çalışmalar....
Ara
Merhaba Ebru hanım,
Geçmiş olsun.
Herkes üst solunum enfeksiyonu olur ve yaklaşık 10 tanesinden bir tanesi sinüzite çevirebilir. Bunun tek başına bir önemi yoktur tedavi ile geçer. Problem, sık tekrar etmesi veya tedaviye cevap vermemesidir. Çocuğunuzda problem geçtiği için endişelenmenize veya ek bir şey yapmanıza gerek yoktur.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi