Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fess ve Smr Sonrası
Merhaba, ben 4 ağustosta kronik sinüzit ve kemik eğriliğinden ameliyat oldum. Merak ettiğim bir iki şey var doktoruma da sordum ama açıklayıcı bir yanıt alamadım (kanımca). Sorum operasyonu olalı bir hafta oldu ve kanlı geniz akıntım var doktorum bana kurumuş kanın akabileceğini söyledi ama bazen açık renkli ( kurumamış kanı kasdediyorum ) akıntılarda oluyor bu normal midir acaba? Bir diğer merakım da baş dönmesi geçiriyorum gibime geliyor bazen bu normal midir? Ağrıdan olabilir belki geçici dedi doktorum ama sadece tamponlar çıkarılırken ağrı olmuştu o da zaten uzun sürmedi. Hiçbir şekilde ağrım yok, kontrole gittiğimde hiçbir problem olmadığını gayet temiz olduğunu da söyledi doktorum ama bu akıntı ve baş dönmesi biraz endişelendiriyor beni. Fazla soru sordum kusuruma bakmayın lütfen. Son merak ettiğim şey ''Burun İçi Konka Elektrokoterizasyonu'' nedir? Taburcu kağıdımda yapılan tedavi bölümünde böyle bir ameliyattan bahsediliyor bunu sormamıştım doktoruma. Bu sorularımı yanıtlarsanız çok mutlu ve aydınlanmış olacağım. Şimdiden teşekkür ederim.
Ara
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Operasyondan 3 hafta sonraya kadar burunda kanlı akıntı görülebilir, ben merak etmemenizi ve ameliyat olduğunuz hekime güvenmenizi öneririm, sonunda ona sağlığınızı emanet etmişsiniz. Sonrasında hissettiğiniz de baş dönmesi değil dengesizlik hali olsa gerektir, sinüs ameliyatlarında ödem olduğunda bir süre görülebilir. Konka elektrokoterizasyonu demek de burun etlerinin elektrik verilip ısıtılarak büzülmesinin sağlanması demektir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara
Çokk teşekkür ederim DR. İRFAN
Ara
Rica ederim, acil şifalar.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara
MRB TÜM DOKTOR AMCALAR SİZLERE BİR SORUM OLACAK BU FESS AMELİYATINI OLDUKTAN SONRA SİNÜZİTİN 1 YIL VEYA 2 YIL SONRA TEKRAR OLMASI MÜMKÜNMÜ YANİ AMLEYAT SONRASI TEKRARLARMI CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
Ara
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Her sinüzit aynı değildir, her hasta da aynı değildir. Bu sebeple sorunuzun tek cevabı olamaz. Mesela polipli astım hastalarında, Samter sendromu gibi rahatsızlıklarda sinüzit ve polip mutlaka tekrarlıyor. Genel problemi olmayan, doğru yere müdahale edilen hastalarda kronik sinüzitin tekrarlama ihtimali düşüktür.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi