Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Aydır Bitmek Bilmeyen Denge Sorunu
Merhabalar sayın hocam 1 ay olacak neredeyse ve bitmek bilmeyen bir denge sorunum, ara ara baş dönmesi ve gün içerisinde çokça kez devam eden denge kaybı yaşıyorum. Düşecek kadar olmasa da artık bezdirdi beni. 2 kere farklı KBB doktoruna göründüm. Kulak içi herhangi bir sorun görmediler. Testlerim temiz çıktı. 2. Muayenede doktorum macrol ve rinoclenil sprey verdi. 1 hafta olacak ve kullanıyorum, daha önce Nöroloji doktoruna da göründüm, işimi garantiye almak adına. Mr da çektirdim, bizlik bir şey yok dediler. İlk muayenede nöroloji doktorum sinüzitim olduğunu beyan etmişti ama o sıralar hiçbir ağrı ve sızı da söz konusu değildi, son zamanlarda kendini gösterdi hafif ağrılar ve sinüzit hissiyatı ortaya çıktı. Ama ben sinüzitten çekinmiyorum bunun yarattığı (öyle olduğunu düşünüyorum) hayat kalitesini mahveden denge sorunundan korkuyorum. Kurtulmak için can atıyorum. Bu yaşadığım denge sorunu sinüzit ile doğrudan ilintili midir hocam. Çünkü paralel zamanlarda ortaya çıktı bu iki sorunda ama ilkinde denge kaybı 3 hafta sürdü son günlerde de sinüziti de hissediyorum. hafif ağrılı şekilde. En azından fikirsel anlamda içimi rahatlatacak bir şeyler söyler misiniz rica etsem Sad
Ara
Merhaba,
Geçmiş olsun.
MR filminde sık sinüzit görüyoruz. Dengesizlik yapsa da şikayetiniz için pozisyonel Vertigo şüphem var. Doktorunuza danışınız.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara
Hocam çok teşekkür ederim, peki 2 farklı yerde muayene olduğum halde sizin şüpheniz olan pozisyonel vertigo'yu doktorumun farketmeme ya da anlamama ihtimali var mıdır acaba.
Ara
Maalesef bazen bilinmediğini görüyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi